|

Olimpiadele judeţene de franceză, italiană, ştiinţe sociale, chimie, matematică şi religie. Vezi care sunt cei mai buni elevi ai judeţului Alba

În prima săptămână din luna aprilie, vor avea loc fazele naţionale ale olimpiadelor şcolare la majoritatea materiilor. Inspectoratul Şcolar Judeţean Alba a publicat rezultatele la olimpiadele judeţene de Limbi Romanice (Franceză şi Italiană), Ştiinţe Sociale (Logică, Psihologie, Economie şi Filosofie), Chimie, Matematică şi Religie. Iată care sunt cei mai buni elevi ai judeţului Alba la aceste materii:

Olimpiada judeţeană de Limbi Romanice:

Limba Franceză

Clasa a VII-a:

I. Daniela Goia, Şcoala cu clasele I-VIII Cîmpeni

II. Ionela Maria Gog, Grup şcolar „Dr. Lazăr Chirilă”, Baia de Arieş

III. Lorena Opriţa, Colegiul Tehnic „Apulum”, Alba Iulia

Clasa a VIII-a:

I. Roxana Mădălina Marcu, Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

II. Mădălina Paşca, Şcoala cu clasele I-VIII Cîmpeni

III. Mădălina Cioara, Şcoala cu clasele I-VIII Cîmpeni

Clasa a IX-a:

II. Adelina Maria Voiculeanu, Colegiul Naţional „David Prodan”, Cugir

III. Cristian Manciu, Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul”, Alba Iulia

III. Raluca Macavei, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia (intensiv bilingv)

Clasa a X-a:

II. Mirel Aurel Stancu, Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul”, Alba Iulia

II. Elisaveta Ciochină, Colegiul Naţional „Avram Iancu”, Cîmpeni (intensiv bilingv)

III. Mădălina Cambrea, Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul”, Alba Iulia

Clasa a XI-a:

I. Flavius Marian Fundeanu, Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul”, Alba Iulia

II. Andreea Gabriela Deoancă, Colegiul Naţional „Avram Iancu”, Cîmpeni

III. Roxana Şerban, Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul”, Alba Iulia

Clasa a XII-a:

II. Alexandra Petronela Vână, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia (intensiv bilingv)

III.  Iulia Georgiana Moiseş, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia (intensiv bilingv)

III. Andreea Marina Sărmăşiu, Liceul Teoretic „Petru Maior” Ocna Mureş

Limba Italiană:

Clasa a X-a:

I. Laura Sabău-Tătar, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia

III. Irina Mihu, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia

Clasa a XI-a:

I. Georgia Paştiu, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia

II. Viorela Maria Negru, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia

Lotul pentru etapa naţională, la olimpiadele de limbi romanice este format din elevii care au ocupat locul I la etapa judeţeană.

Olimpiada de Ştiinţe Socio-Umane

Logică:

I. Corina Violeta David, Grup Şcolar „Horea, Cloşca şi Crişan” Abrud

II. Lidia Benea, Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir

III. Tabita Benea, Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir

Psihologie:

I. Paula Comşa, Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul”, Alba Iulia

II. Iulian Ilieşiu, Colegiul Naţional „Titu Maiorescu”, Aiud

III. Darius Pleşa, Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul”, Alba Iulia

Economie:

I. Cristina Chiroiu, Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

II. Irimie Varga, Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul”, Alba Iulia

III. Roxana Sântimbrean, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia

Filosofie:

I. Iulia Arion, Colegiul Naţional „David Prodan”, Cugir

II. Cosmin Ciofu, Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul”, Alba Iulia

III. Cristina Buta, Colegiul Naţional „David Prodan”, Cugir

Olimpiada de Chimie:

Clasa a VIII-a:

I. Miruna Crintea, Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

II. Vasile Alin Sevestrean, Şcoala cu clasele I-VIII „Ioan Maiorescu” Bucerdea Grânoasă

III. Sebastian Luca, Şcoala cu clasele I-VIII „Mihail Kogălniceanu” Sebeş

Clasa a IX-a:

I. Nicoleta Pavel, Grup Şcolar „Horea, Cloşca şi Crişan” Abrud

II. Andreea Ioana Inceu, Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” Aiud

III. Felix Onofrei, Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Clasa a X-a:

I. Diana Alexandra Borcău, Şcoala „Sfântul Iosif” Alba Iulia

II. Cadmiel Moldovan, Liceul Teoretic „Petru Maior”

III. Anamaria Zah, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia

Clasa a XI-a:

I. Anca Maria Anghel, Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

II. Bogdan Ghiţoacă, Colegiul Naţional „David Prodan”, Cugir

III. Mădălina Raiu, Colegiul Naţional „Avram Iancu”, Cîmpeni

Clasa a XII-a:

III. Antonio Rotar, Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul” Alba Iulia

S-au calificat la faza naţională elevii care au obţinut locurile I şi II la etapa judeţeană, cu excepţia clasei a VIII-a, unde s-a calificat doar elevul de pe locul I.

Olimpiada Judeţeană de Matematică:

Clasa a V-a:

I. Raluca Bozdog, Şcoala cu clasele I-VIII „Mihai Eminescu” Alba Iulia

I. Lorena Călin, Şcoala cu clasele I-VIII „Ovidiu Hulea” Aiud

II. Anca Pavel, Şcoala cu clasele I-VIII „Ovidiu Hulea” Aiud

III. Maria Miheţ, Şcoala cu clasele I-VIII Cîmpeni

Clasa a VI-a:

I. Horea Bâlc, Şcoala cu clasele I-VIII „Ovidiu Hulea” Aiud

II. Marius Totoian, Şcoala cu clasele I-VIII „Mihai Eminescu” Alba Iulia

III. Mihai Giurgiu, Şcoala cu clasele I-VIII „Mihai Eminescu” Alba Iulia

III. Dan Pamfiloiu, Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

Clasa a VII-a:

I. Paul Filip, Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

I. Sergiu Megieşan, Colegiul Naţional „I.M. Clain”, Blaj

II. Andreea Monea, Şcoala cu clasele I-VIII „Mihai Eminescu” Alba Iulia

III. Darius Martin, Şcoala cu clasele I-VIII „Singidava” Cugir

III. Alin Scarlat, Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

Clasa a VIII-a:

I. Mihai Alexandru Aron, Grup Şcolar „Corneliu Medrea” Zlatna

II. Gabriel Borşan, Colegiul Naţional „I.M. Clain”, Blaj

III. Vasile Alin Sevestrean, Şcoala cu clasele I-VIII „Ioan Maiorescu” Bucerdea Grânoasă

Clasa a IX-a:

I. Mihai Jugariu, Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir

II. Paul Trif, Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir

III. Lucian Epure, Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

III. George Linuţ, Colegiul Naţional „David Prodan” Cugir

Clasa a X-a:

I. Valentin Breaz, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia

II. Veronica-Paraschiva Mihaiu, Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

II. Delia Moga, Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

III. Heutschi Vlad-Ioan Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

III. Daniela Georgiana Stanciu, Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

Clasa a XI-a:

I. Ana Călina Beldean, Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

II. Alexandra Ionela Trifon, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia

III. Mircea Lucian Todescu, Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

Clasa a XII-a:

I. Vlad Hăprean, Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

II. Radu Truţă, Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

III. Daniel Buricea, Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazu” Alba Iulia

Olimpiada judeţeană de Religie:

Clasa a V-a:

I. Ana Maria Barbusiu, Şcoala Vinţ

II. Alexandru Toma, Şcoala Cut

III. Mihaela Sima, Şcoala Războieni

III. Andrei Ilea, Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni

Clasa a VI-a:

I. Gabriela Popa, Şcoala Cut

II. Loredana Trif, Şcoala Cîmpeni

II. Cristian Mandeal, Şcoala nr. 2 Sebeş

III. Adelina Bucur, Şcoala nr. 2 Sebeş

III. Francesca Jibotean, Şcoala „Iosif Pârvan” Cugir

Clasa a VII-a:

I. Ioana Schiau, Şcoala Cut

II. Cosmin Boboia, Şcoala Vidra

II. Ivona Râurean, Scoala nr. 2 Sebeş

III. Denisa Bărbat, Şcoala Cut

III. Florin Tatu, Şcoala nr. 3 Cugir

Clasa a VIII-a:

I. Andreea Breşan, Şcoala „Mihail Kogălniceanu” Sebeş

II. Andreea Morar, Şcoala generală Cîmpeni

II. Gabriela Goţa, Colegiul „Dorin Pavel” Aiud

III. Petronela Marinaş, Şcoala „Mihail Kogălniceanu” Sebeş

Clasa a IX-a:

I. Denisa Goţia, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia

II. Mădălina Bica, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia

III. Mădălina Corţ, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia

Clasa a X-a:

I. Anamaria Roşca, Colegiul Naţional „Lucian Blaga” Sebeş

II. Alexandra Cordoş, Liceul Teoretic „Petru Maior” Ocna Mureş

III. Mirabela Medvei, Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul” Alba Iulia

Clasa a XI-a:

I. Andrei Drâmbărean, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia

II. Teodora Zah, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia

III. Elena Buzgariu, Colegiul Naţional „Avram Iancu” Cîmpeni

III. Raluca Herchi, Liceul Teoretic „Petru Maior” Ocna Mureş

III. Andreea Mădălina Pop, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia

Clasa a XII-a:

I. Ana Cioflică, Grup Şcolar „Horea, Cloşca şi Crişan” Abrud

II. Paul Gavra, Colegiul Militar Liceal „Mihai Viteazul” Alba Iulia

III. Elena Marica, Colegiul Naţional „Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia

Vedeţi aici rezultatele de la olimpiadele judeţene de limba română, limbi clasice, limba engleză, limba maghiară, fizică, biologie, geografie.

URL scurt: http://sebes.alba24.ro/?p=81862



avatar Publicat de pe 16 Mar 2012. Publicat in ACTUALITATE, Educatie. Poti urmari orice raspuns la acest articol prin RSS 2.0.

Lasa un raspuns

Publicitate



Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

www.AutoPieseonline24.RO

Publicitate

Publicitate



Publicitate

Publicitate

 

Comentate recent

  • IONICA: Schimbarea retelei de alim. cu apa din azbociment[cancirigen]expirata si colmatata[niciodata din 1973 n-a...
  • mia: cum ramane cu cablurile care stau printre crengile teilor plantati???????? era necesar scoaterea brazilor (Tuia)...
  • CLAUDIUS: Spitalul de Urgenta a cantat ….nu Bere gratisssss…
  • Sugedin Băltoacă: Din 10 postări, 9 sînt la comandă. Gen, postacii băsiști ai lui Udrea de la alegerile anterioare....
  • Gigi Sfiosu': Asistam la o campanie electorala de-a dreptul jalnica. Si daca nu e destul la toata tristetea asta de...

Ultimele articole

Alba24 pe site-ul tău

Publicitate

Coral Impex - Deratizare - Dezinsectie - Dezinfectie - Tratamente Fitosanitare

Publicitate

Horoscopul zilei