|

FOTO: Concursul Naţional “Mesajul meu Antidrog”, ediţia a IX-a. Vezi câştigătorii

Festivitatea decernării premiilor Concursului Naţional „Mesajul meu Antidrog „, ediţia a IX-a s-a desfăşurat la sediul Prefecturii Alba, miercuri, 30 mai, de la ora 13.00. Aflat la cea de-a IX-a ediţie, concursul are ca scop prevenirea consumului de droguri în mediul şcolar, prin implicarea elevilor în activităţi extraşcolare de petrecere a timpului liber. În acest an, 232 de elevi s-au înscris în concurs, iar dintre aceștia, 58 au fost răsplătiți pentru rezultatele lor foarte bune. Premiile au constat în diplome și bani și au fost oferite de Consiliul Județean Alba (3.000 lei) și de Primăria Municipiului Alba Iulia (3.000 lei).

La Festivitatea de Premiere a participat prefectul județului Alba, Dan Simedru, viceprimarul Ioan Bogățan, consilierul județean Elena Anghel, inspectoarea Camelia Henegar și câteva zeci de elevi și profesori din județ, participanți și premianți la concurs. Coordonatorul CPECA Alba, Claudiu Dușa, a oferit premiile câștigătorilor.

Secţiunile ediţiei a IX-a a Concursului Național „Mesajul meu Antidrog” au fost: eseu literar, pagină web, film de scurt metraj – fotografie digitală – spot, sport şi arte vizuale.

Aceștia sunt premianții Concursului „Mesajul meu Antidrog”:

Pagina web, tip A:

Locul I Curuia Adelin, Col. Tehnic „Al. Domşa”, clasa IX-a D.

Locul II Macarie Florin, Col. Tehnic „Al. Domşa”, clasa XI-a E.

Locul III Ignat Anca Laura, Colegiul Naţ. HCC Alba Iulia, clasa XI-a.

Pagina web, tip B:

Locul I Mihăilă Ionuț Lucian, Col. Liceal Miltar „M. Viteazul” Al. Iulia, clasa a XI-a. B

Locul II Onița Daniela Marcela, Liceul Teoretic Teiuş, clasa a XI-a.

Locul III Pleșa Darius Nicolae, Col. Liceal Militar „M. Viteazul” Al. Iulia, clasa a XI-a.

Film liceu:

Locul I Teodoreanu Florin, Colegiul Naţ. „Avram Iancu” Campeni, clasa a XI-a.

Locul II Aldea Adriana-Gabriela, Colegiul Naţ. HCC Alba Iulia, clasa X-a D.

Locul III Jurj Andreea, Colegiul Naţ. „Avram Iancu” Campeni, clasa a IX-a .

Spot liceu:

Locul I Berar Iacob Zaharia, Col. Tehnic „Al. Domşa”, clasa XI-a D.

Locul II Crăciun Sergiu Alexandru, Col. Tehnic „Al. Domşa”, clasa XI-a C.

Locul III Damo Andrei, Colegiul Naţ. „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a X-a A.

Foto liceu:

Locul I Muntean Paula, Colegiul Naţ. „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a IX-a B.

Locul II Crăciun Sergiu Alexandru, Col. Tehnic „Al. Domşa”, clasa XI-a C.

Locul III Frățilă Andreea, Colegiul Ec. „D.P. Marţian” Alba Iulia, clasa a XI-a A.

Film gimnaziu:

Locul I Solyom Ștefan, Şc. Cu clasele I-VIII „V. Goldiş” Alba Iulia, clasa a VII-a.

Locul II Talpaș Paula, Şc. Cu clasele I-VIII „V. Goldiş” Alba Iulia, clasa a V-a.

Locul III Pușcaș Mara, Şc. cu clasele I-VIII „M. Eminescu” Alba Iulia, clasa a V-a C.

Spot gimnaziu:

Locul I Mautino Maria, Şc. cu clasele I-VIII „M. Eminescu” Alba Iulia, clasa a VII-a B.

Locul II Biro Oana, Şc. cu clasele I-VIII „Avram Iancu” Alba Iulia, clasa a VIII-a .

Locul III Avram Robert, Şc. cu clasele I-VIII „Avram Iancu” Alba Iulia, clasa a VII-a A.

Foto gimnaziu:

Locul I Atanasiu Dora Laura, Şc. cu clasele I-VIII „M. Eminescu” Alba Iulia, clasa a V-a D.

Locul II Barbu Ioana Andreea, Şc. cu clasele I-VIII „Avram Iancu” Alba Iulia, clasa a VIII-a A.

Locul III Trifan Cristina, Şc. cu clasele I-VIII „M. Eminescu” Alba Iulia, clasa a VIII-a B.

Eseu gimnaziu:

Locul I Slevaș Amalia Georgiana, Şc. cu clasele I-VIII „Avram Iancu” Alba Iulia, clasa a VII-a A.

Locul II Hațegan Emanuela Gabriela, Şc. cu clasele I-VIII „M. Eminescu” Alba Iulia, clasa a VII-a.

Locul III Trifan Cristina, Şc. cu clasele I-VIII „M. Eminescu” Alba Iulia, clasa a VIII-a B.

Locul III Oprean Luiza Ioana, Şc. cu clasele I-VIII „Avram Iancu” Alba Iulia, clasa a VII-a A.

Eseu gimnaziu, sectiunea rroma:

Locul I Sabău Larisa, CSEI Alba Iulia, clasa a V-a A

Locul II Zoltan Larisa Daniela, CSEI Alba Iulia, clasa a V-a B.

Locul III Tompi Sebastian, CSEI Alba Iulia, clasa a VIII-a B.

Locul III Vitan Alexandru, CSEI Alba Iulia, clasa a VIII-a.

Eseu gimnaziu, sectiunea maghiara:

Locul I Kiss Simon Timea, Sc. Cu clasele I-VIIII „Toma Cocisiu” Blaj, clasa a VI-a.

Locul II Ersek Reka, Sc. cu clasele I-VIIII Sanmiclaus, clasa a VII-a.

Locul III Ersek Eniko, Sc. Cu clasele I-VIIII Sanmiclaus, clasa a VIII-a.

Eseu liceu:

Locul I Todică Laura, Colegiul Naţ. HCC Alba Iulia, clasa X-a

Locul II Balc Diana, Colegiul Naţ. „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a X-a C.

Locul III Faur Anca Maria, Colegiul Naţ. HCC Alba Iulia, clasa IX-a.

Locul III Stanciu Adela Ioana, Colegiul Naţ. HCC Alba Iulia, clasa IX-a B.

Arte vizuale – GRAFICA – gimnaziu:

Locul I Popa Andra Raluca, Şc. cu clasele I-VIII „M. Eminescu” Alba Iulia, clasa a VII-a.

Locul II Pădure Iulia, Şc. cu clasele I-VIII „M. Eminescu” Alba Iulia, clasa a VIII-a B.

Locul III Oargă Mălina, Şc. cu clasele I-VIII „M. Eminescu” Alba Iulia, clasa a VII-a.

Arte vizuale – poster – gimnaziu:

Locul II Spătăcian Darius, Liceul Teologic Greco-Catolic Blaj, clasa a VII-a.

Locul III Molea Larisa Alexandra, Colegiul Naţ. „Titu Maiorecu” Aiud, clasa a VI-a.

Arte vizuale – PICTURA – gimnaziu:

Locul I Popa Laura, Grup Scolar Ind. Sebes, clasa a VI-a A.

Locul II Târziu Monica, Şc. Cu clasele I-VIII „V. Goldiş” Alba Iulia, clasa a VII-a.

Locul III Vitan Alexandru-Petru, CSEI Alba Iulia, clasa a VIII-a.

Locul III Bako Amalia, Şc. Cu clasele I-VIII „V. Goldiş” Alba Iulia, clasa a VII-a.

Arte vizuale – SIGLA – gimnaziu:

Locul I Trifan Cristina Ioana, Şc. Cu clasele I-VIII „M. Eminescu” Alba Iulia, clasa a VIII-a.

Locul II Bendea Sergiu Daniel, Şc. Cu clasele I-VIII „M. Eminescu” Alba Iulia, clasa a VI-a A.

Locul III Dumitrescu Medina, Şc. Cu clasele I-VIII „M. Eminescu” Alba Iulia, clasa a VII-a B.

Arte vizuale – GRAFICA – liceu:

Locul I Morar Teodor Marian, Colegiul Ec. „D.P. Marţian” Alba Iulia, clasa a IX-a F.

Locul II Lupșe Sorin Bogdan, Colegiul Ec. „D.P. Marţian” Alba Iulia, clasa ?.

Locul III Nica Bianca, Colegiul Ec. „D.P. Marţian” Alba Iulia, clasa a XI-a G.

Arte vizuale – PICTURA – liceu:

Locul II Drăgan Marina, Colegiul Naţ. HCC Alba Iulia, clasa X-a A.

Locul III Stăvar Roxana-Elena, Colegiul Naţ. „Titu Maiorescu” Aiud, clasa a IX-a B.

Arte vizuale – SIGLA – liceu:

Locul II Rusu Flavia, Colegiul Naţ. HCC Alba Iulia, clasa X-a.

Locul II Slevaș Stanciu Clarisa Doriana, , Colegiul Naţ. HCC Alba Iulia, clasa XII-a .

Această manifestare se înscrie în programul amplu de activităţi, prilejuite de Ziua Mondială fără Tutun – 31 mai 2012 și a fost organizată de Centrul de Prevenire, Evaluare şi Consiliere Antidrog Alba în parteneriat cu Consiliul Judeţean Alba, Primăria Municipiului Alba Iulia, Instituţia Prefectului Judeţul Alba, Inspectoratul Şcolar al Judeţului Alba şi Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Alba.

[nggallery id=304]

URL scurt: http://sebes.alba24.ro/?p=93599



avatar Publicat de pe 30 Mai 2012. Publicat in Fără categorie. Poti urmari orice raspuns la acest articol prin RSS 2.0.

2 comentarii pentru “FOTO: Concursul Naţional “Mesajul meu Antidrog”, ediţia a IX-a. Vezi câştigătorii”

  1. Cum?? N-o castigat PJ? manareala!
    :))

  2. Si interviurile unde le gasesc?:)

Lasa un raspuns

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

www.AutoPieseonline24.RO

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

 

Comentate recent

  • IONICA: Schimbarea retelei de alim. cu apa din azbociment[cancirigen]expirata si colmatata[niciodata din 1973 n-a...
  • mia: cum ramane cu cablurile care stau printre crengile teilor plantati???????? era necesar scoaterea brazilor (Tuia)...
  • CLAUDIUS: Spitalul de Urgenta a cantat ….nu Bere gratisssss…
  • Sugedin Băltoacă: Din 10 postări, 9 sînt la comandă. Gen, postacii băsiști ai lui Udrea de la alegerile anterioare....
  • Gigi Sfiosu': Asistam la o campanie electorala de-a dreptul jalnica. Si daca nu e destul la toata tristetea asta de...

Ultimele articole

Alba24 pe site-ul tău

Publicitate

Coral Impex - Deratizare - Dezinsectie - Dezinfectie - Tratamente Fitosanitare

Publicitate

Horoscopul zilei