|

HARTA PRIMARILOR din Alba: Vezi ce scor au obținut candidații la fiecare primărie și cum și-au împărțit harta județului

În urma alegerilor locale, cele 78 de primării din județul Alba au fost împărțite între candidații Partidului Democrat-Liberal, ai Uniunii Social-Liberale, ai Partidului Național Liberal, iar una dintre acestea a revenit UDMR. Majoritatea primăriilor au fost câștigate de PDL (44), însă USL a reușit să se mențină la conducerea multor primării importante din județ (Aiud, Cugir, Sebeș, Cîmpeni, Abrud, Baia de Arieș și altele). Ceea ce este și mai surprinzător este faptul că, deși în județul Alba nu au reușit să obțină nicio primărie, candidații PP-DD s-au clasat în top 3, în majoritatea localităților. Vă prezentăm mai jos numărul de voturi obținute de candidații la primăriile din toate localitățile din Alba.

Alba Iulia

Mircea Hava – PDL – 15.733

Călin Potor – USL – 11.538

Dorin Șerdean – PP-DD – 2.413

Vasile Crișan – UNPR – 537

Ioan Florin Homoștean Milaciu – Independent – 531

Ioan Medrea – Forța Civică – 312

Edmund Cristian Leonhard – Partidul Verde – 215

Radu Nicolae Dreghiciu – PNȚCD – 202

Dominica Monica Sima – PRM – 167

Gheorghe Jibetean – PSDM – 63

Aiud

Mihai Horaţiu Josan- USL -4.384

Iulia Adriana Oana Badea- PDL- 3.488

Krisztian Kovats- UDMR- 1.572

Călin Radu- PPDD- 1.099

Vasile Câmpean- Partidul Ecologist Român- 631

Victor Alexa- PRM- 210

Adrian Dan Liga- UNPR-152

Vasile Pop- PNŢCD- 126

Blaj

Gheorghe Valentin Rotar- PDL- 7.605

Claudiu Ştefan Nicuşan- USL- 1.550

Teodor Bărbat- PPDD+ 535

Nicolae Banciu- PRM- 130

Abrud

Nicolae Simina- USL- 1.381

Tiberiu Ioan Raţiu- PDL-1.122

Claudiu Valentin Burde-candidat independent- 254

Victor Bîrlea- PPDD- 142

Baia de Arieş

Traian Pandor- USL- 1.065

Gheorghe Bora- PDL- 972

Ioan Cristian Joldeş- PPDD- 147

Iulius Viorel Colda- PRM- 18

Câmpeni

Ioan Călin Andreş-USL- 2.762

Dorel Valer Corcheş- PDL- 759

Valentin Tiberiu Gog- PPDD-366

Alexandriu Nicolae Duşa- PRM- 115

Vasile Popa- candidat independent-75

Vasile Resiga- UNPR-68

Nicolae Gelu Oneţ-  Partidul Uniunea Ecologistă din România- 53

Cugir

Adrian Ovidiu Teban- USL- 8.014

Sorin Vasile- PPDD- 1.516

Camelia Dumitru- PDL- 1.298

Călin Sărmăşan- UNPR-507

Leon Macra- Partidul Poporului- 172

Ocna Mureş

Silviu Vinţeler- PDL- 3.738

Augustin Iosif Drăguţ- USL- 2.044

Horea Herţeg – PPDD- 501

Dionisie Fekete- UDMR- 168

Vasile Arinar- UNPR- 102

Sebeș

Alexandru Dăncilă – USL – 5.718-(44,27%)

Dorin Nistor – PDL – 5.581 (43,21%)

Radu Roncea – PP-DD – 1.227 (9,49%)

Nicolae Dobra – UNPR – 692 (5,35%)

Ion Andrici –PPLC – 74 (0,57%)

Gligoriță Ciucur – PSDM – 73 (0,56%)

Teiuş

Mirel Vasile Hălălai-USL- 2.123

Iacob Dorin Cornel Mateica- PDL- 1.217

Călin Cornel Hălălai- PPDD- 291

Dumitru Florea- Partidul Poporului-130

Zlatna

Silviu Ponoran-PDL-2.333

Emanoil- Crăciun Emil Nistor-USL- 1.761

Emil Vasile Buciuman- PPDD- 361

Alexandru Olălău- PNŢCD-166

Voichiţa Varmaga-PRM-45

Ioan Frunea- PNG-36

Marius Pop- UNPR-33

Albac

Petru Tiberiu Todea- PDL- 1.048

Traian Chiop- USL-411

Almaşu Mare

Aron Zaharie- PDL-537

Gheorghe Marc- USL- 150

Gheorghe-Cosmin Iancău- Partidul Poporului-84

Iosif Croampa- UNPR- 27

Arieşeni

Vasile Marin Jurj-PNL- 453

Gheorghe Pantea- PDL-386

Diomid Mihai Paşca- PSD-338

Avram Iancu

Sandu Haler- PDL- 900

Dorel Iosif Chira- PPDD-83

Aurel Ciama- USL- 59

Berghin

Vasile Bica- PDL- 870

Cornel Popescu- USL- 14o

Gheorghe Anghel- UNPR-23

Bistra

Gligor Tranian- USL- 1.063

Elena Balea- PDL- 935

Fănel-Bucurel Boncea- PPDD-256

Constantin Berindei-PNG-49

Blandiana

Gherman Nicolae-USL-382

Mirela Ţendea- PDL- 247

Emanuel Emil Ispas- UNPR-38

Bucerdea Grânoasă

Ioan Aldea-USL-819

Vasile Sevestrean- PDL-570

Bucium

Cornel Napău- USL- 676

Mariana Cenariu David- PRM- 177

Ovidiu Ştefan Bolunduţ-PDL- 86

Nicoleta Simona David- PPDD- 39

Cenade

Ilie Neamţu-PDL-396

Aurel Banciu-PNL-51

Vasile Handrea- PSD-12

Cergău

Lenuţa Aldea- PDL- 636

Ioan Lucian Bozoţan-USL-342

Gheorghe Hărăţan- PPDD- 10

Vasile Benchea- PRM-9

Ceru Băcăinţi

Remus Florin Giurgiu- USL- 104

Ioan Trif- PDL-95

Ionel Bucur-UNPR-18

Cetatea de Baltă

Mihăilă Cucui- PDL-913

Mircea Dascăl-PNL- 194

Gheorghe Cosmin Sălcudean-PSD-167

Niculaie Tătar-PPDD- 56

Ciugud

Gheorghe Damina- USL- 1.578

Florin Răzvan Goţa- PDL-124

Nicolae Gabriel Pleşa-PPDD- 69

Ciuruleasa

Radu Marcel Tuhuţ- USL-671

Cristian Oniciu-PDL-112

Cîlnic

Oncea Ioan- PDL-413

Nicolae Ienciu-USL-295

Adrian Augustin Urban-PPDD-220

Crăciunelu de Jos

Lenuţa Bubur-PDL-938

Ioan Bleza- USL-251

Ioan Bărbuleţ-PPDD-49

Cricău

Emil Lupşan- USL-740

Florean Precup- PDL-463

Vasile Tat- PPDD-57

Cut

Vasile Mutu-USL-333

Ioan Dinea-PNŢCD-198

Ioan Reche- PDL-122

Ilie Dăian-PPDD-78

Vasile Vasiu-UNPR-24

Daia Română

Visarion Hăprian- USl- 1.176

Nicolae Voina-PDL-229

Teodor Schiau- UNPR-110

Doştat

Emilia Livia Cîndrea- PDL- 377

Vasile Albu-USL-90

Elena Avram-PPDD-27

Ioan Păucean- UNPR-14

Fărău

Ghigor Barbaş-PDL-764

Ioan Indrei- UNPR-142

Ioan Chiorean- USL-110

Galda de Jos

Romulus Raica-USL-1.604

Cătălin Nicolae Cutean-PDL- 385

Horea Amos Frîncu-PPDD- 180

Liviu Puia- Partidul Uniunea Ecologistă din România-63

Gîrbova

Ioan Nedelea- PDL-762

Ioan Fulea-USL-247

Mihai Ursa- PPDD-59

Ioan Maniu- UNPR-51

Gârda de Sus

Marin Vârciu- PDL- 736

Dorin Mihai Stan-USL-369

Hopîrta

Augustin Popa-PDL-595

Vasile Roşian-USL-35

Stelian Sînc- candidat independent-24

Horea

Marian Nicola- PDL-947

Daniel Ionuţ Olar-USL-409

Ighiu

Traian Rus-PDL-2.030

Gheorghe Zgâia-USL-718

Cătălin Petru Voina- 225

Aurelia Nanu- UNPR-121

Întregalde

Teodor Florea-USL-333

Sabin Boian-PSL-142

Jidvei

Alin Trif- PDL-1.356

Nicolae Nemeş-USL-1.134

Ioan Zudor-PPDD-93

Livezile

Octavian Daniel Irimie-USL-660

Iosif Florea-PPDD-105

Gheorghe Popescu- PDL-42

Maria Anca-PRM-9

Lopadea Nouă

Marian Călin Indreiu-PDL-1.078

Daniel Szabo-UDMR-737

Ioan Corpodean- USL-66

Lunca Mureşului

Ioan Rus-USL-629

Eugen Brădescu-PDL-446

Valer Chirică- PPDD-224

Lupşa

Dănuţ Vasile Bârzan-USL-725

Alexandru Macaieş- PDL-564

Eugen Ioan Şărău-PPDD-158

Gheorghe Nicolae-PRM-138

Ioan Liviu Bucea- PNŢCD-92

Gheorghe Marc-candidat independent-21

Filofteia Barstan- UNPR-19

Meteş

Traian Nicolae Ursaleş- PDL-1.058

Gligor Pascu-USL-616

Traiana Creţu-PPDD-40

Claudiu Bozeşan-UNPR-29

Mihalţ

Flavius Breaz-PDL-1.177

Nicolae Florea- USL-885

Alin Octavian Stânea-PNŢCD-50

Mirăslău

Liviu Gigel Alexandru-PDL-829

Aurel Mărginean-USL-368

Marian Porca-PPDD-47

Mogoş

Mircea Liviu Macavei-PDL-240

Viorel Nicolae Bobar- USL -100

Iosef Munthiu-PRM-91

Ioan Cristian Deac-PPDD-20

Noşlac

Dumitru Pop-PDL-392

Pamfil Vaidasigan-PPDD-233

Visarion Cioca-USL-135

Ocoliş

Alin Alexandru Jucan-PDL-335

Delia Trif-PRM-57

Petru Oneţ- USL -19

Ohaba

Nicolae Mihălţan-PDL-234

Nicolae Adrian Mihălţan-USL 208

Ioan Simion Dragomir-PPDD-96

Cosma Popa- UNPR-8

Pianu

Marin Ioan Petruse-PDL-1.170

Ioan Tomuşca -USL-567

Luminiţa Săliştean -PPDD-72

Vasile Beleiu-PRM-6

Poiana Vadului

Ilie Avram-PDL-300

Beniamin Toader-USL-289

Nelu Mitică Floca-PNŢCD-6

Ponor

Vasile Stan- PDL-230

Bujor Petruţ- PPDD-185

Iosif Luca-UNPR-5

Poşaga

Ionel Bulgăr-USL-358

Ioan  Bota- PDL-349

Viorel Corţ-PRM-25

Claudia Felicia Bocşa-PPDD-20

Rădeşti

Teodor Alin Nicula-PDL-611

Maria Sântu-USL-283

Bazil Popa-PPDD-25

Rîmetea

Francisc  Szocas-UDMR-378

Melinda Kiraly- Partidul Popular Maghiar din Transilvania-177

Mihai Rober Oancea-PDL-48

Botond Jeno Bartha-USL-36

Rîmeţ

Vasile Raica-PDL-234

Aurel Dan-USL-220

Silviu Herdea -PPDD-7

Ioan Mocan Bic-UNPR-4

Roşia de Secaş

Nicolae Vasile Bogdan-PDL-428

Emilia Oltean-USL-318

Ilie Muntean-PPDD-129

Săliciua

Vasile Lombrea-PDL-541

Valile Gog-USL-324

Ionel Radu Frăsilă-PPDD-79

Vasile Bora-PNŢCD-41

Şăliştea

Aurel Emil Stănilă- USL-769

Ioan Sasu-PDL-528

Călin Simion Bolodţan- PPDD-85

Haralambie Voina-UNPR-9

Săsciori

Nicolae Florin Morar-PDL-1.933

Grigorie Dreghici-USL-424

Ioan Grosu-PPDD-193

Vasile Drăghiciu-UNPR-99

Scărişoara

Cristian Vasile Costea-USL-708

Traian Jurj-PDL-355

Iosif Lazea-PRM-41

Cristian Cornel Vârciu-PPDD-24

Sîncel

Ilie Frăţilă-USL-830

Emanoil Vasiu-PDL-419

Darius Alexandru Cipariu-PPDD-70

Gheorghe Lucian Oniga-PRM-45

Ioan Bărbat-UNPR-28

Sântimbru

Ioan Iancu Popa-PDL-1.133

Dumitru Muşuţan-USL-469

Sebeș

Alexandru Dăncilă – USL – 5.718

Dorin Nistor – PDL – 5.581

Radu Roncea – PP-DD – 1.227

Nicolae Dobra – UNPR – 692

Ion Andrici –PPLC – 74

Gligoriță Ciucur – PSDM – 73

Sohodol

Sorin Constantin Corcheş-PDL-614

Daniela Elena Iliescu-USL-110

Gheorghe Nicolae Trif-PEUR-100

Iosif Coroiu-PPDD-74

Dan Nicolae Sicoe-PRM-47

Stremţ

Traina Ştefan Popa-PSD-913

Ioan Sârbu-PNL-275

Ioan Stan-PDL-127

Lucian Crişan-PPDD-71

Ioan Florin Dobrescu-23

Şibot

Ilie Tomuş-PDL-618

Dacian Herlea-USL-417

Vasile Cristinel Ştef-PNŢCD-230

Vasile Stanca-PPDD-164

Vasile Marcel Filimon-UNPR-45

Şona

Ioan Horişa-PDL-828

Vasile Burja-USL-740

Iosif Vereş-UDMR-342

Ioan Maius Câmpean-PPDD-167

Ilie Iusti Velesasan-candidat independent-77

Şpring

Daniel Gheorghe Rusu-PNL-872

Mircea Boghici – PSD – 707

Marcel Vasiu – PDL – 42

Şugag

Constantin Jinar – USL – 726

Gheorghe Grosu – Independent – 474

Gheorghiţa Mihăilă – UNPR – 229

Ioan Crăciun – PP-DD – 48

Ion Cernat – PDL – 57

Unirea

Gheorghe Alba – PDL – 1109

Aurel Nicoară – USL – 887

Cristinel Ioan Metea – Independent – 317

Titi Lasllo – PP-DD – 213

Vadu Moţilor

Nicolae Lazea – USL – 518

Cornel Bodea – PDL – 345

Constantin Nicolae Culda – PRM – 19

Valea Lungă

Vasile Puşcă – PDL – 987

Daniela Maria Deac – USL – 600

Gheorghe Deneş – PP-DD – 44

Vidra

Ioan Alexandru Resiga – PDL – 555

Petru Traian Vîrciu – USL – 443

Vasile Dan Bota – UNPR – 142

Vinţu de Jos

Gheorghe Vlad – USL – 863

Petru Ioan Barbu – PDL – 766

Gheorghe Sorin Drăgan – UNPR – 491

Gheorghe Tomuşca – PP-DD – 399

Ioan Florin Abrudean – Partidul Verde – 163

Virgil Popa – PSDM – 40

Ioan Ştefan Bănică – Independent – 39

URL scurt: http://sebes.alba24.ro/?p=95889



avatar Publicat de pe 13 Iun 2012. Publicat in Fără categorie. Poti urmari orice raspuns la acest articol prin RSS 2.0.

4 comentarii pentru “HARTA PRIMARILOR din Alba: Vezi ce scor au obținut candidații la fiecare primărie și cum și-au împărțit harta județului”

  1. Ca sa pot dormi linistit noaptea, puneti si cate voturi a strans „Votati Medrea Ioan Primar” in Alba Iulia. Am niste pariuri de castigat :))

  2. Dar din ce vad eu Rosia monta anu e in lista nici aici nici la consiliul local, adevarat?

  3. Municipiul Alba Iulia apare la „Cum au votat alegatorii in localitatile din Alba?”?

Lasa un raspuns

Publicitate



Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

www.AutoPieseonline24.RO

Publicitate

Publicitate



Publicitate

Publicitate

 

Comentate recent

  • IONICA: Schimbarea retelei de alim. cu apa din azbociment[cancirigen]expirata si colmatata[niciodata din 1973 n-a...
  • mia: cum ramane cu cablurile care stau printre crengile teilor plantati???????? era necesar scoaterea brazilor (Tuia)...
  • CLAUDIUS: Spitalul de Urgenta a cantat ….nu Bere gratisssss…
  • Sugedin Băltoacă: Din 10 postări, 9 sînt la comandă. Gen, postacii băsiști ai lui Udrea de la alegerile anterioare....
  • Gigi Sfiosu': Asistam la o campanie electorala de-a dreptul jalnica. Si daca nu e destul la toata tristetea asta de...

Ultimele articole

Alba24 pe site-ul tău

Publicitate

Coral Impex - Deratizare - Dezinsectie - Dezinfectie - Tratamente Fitosanitare

Publicitate

Horoscopul zilei