|

CLASA PREGĂTITOARE: LISTA copiilor admişi în prima etapă de înscriere şi TOPUL şcolilor din Sebeş

Scoala SebesLista copiilor admişi în clasa pregătitoare la şcolile din Sebeş a fost făcută publică de Inspectoratul Şcolar Judeţean Alba. De asemenea, Ministerul Educaţiei a stablit topul şcolilor din ţară în funcţie de concurenţa pe locurile puse la dispoziţie. Şcoala Gimnazială Nr. 2 Sebeş ocupă primul loc în oraş şi locul patru pe judeţ

Pe locul doi în topul celor mai căutate şcoli din Sebeş se află Şcoala Gimnazială “Mihail Kogălniceanu” din Sebeş, respectiv locul 31 pe judeţ. Număr mare de solicitări faţă de locurile disponibile pentru înscrierea la clasele pregătitoare au fost înregistrate şi la şcolile gimnaziale din Pianu de Sus (locul 7 pe judeţ), Daia Română (locul 9), Petreşti (locul 15), Săsciori (locul 16), Câlnic (locul 25), Şugag (locul 27) sau Vinţu de Jos (locul 30), din top 50 unităţi de învăţământ din Alba.

Vă prezentăm în continuare lista copiilor admişi după prima etapă de înscriere la clasa pregătitoare pentru anul şcolar 2014-2015:

Liceul Tehnologic Sebes – Limba română – Step by step

1 Costea Simona Adela

2 Dogar Sonia Maria

3 Florea Ana Georgiana

4 Grancea Mathias Sebastien

5 Marar Amalia Ioana

6 Roşca Ioana Teodora

7 StănuȘ Alexandra Mihaela

8 Tanţiu Teodora

Liceul cu Program Sportiv Sebes – Limba română – Tradiţională

1 Bologa Rafaela Claudia

2 Bran David Ioan

3 Ciocea Jasmina Gabriela

4 Căian Robert

5 Drăgoiu Naomi Violina

6 Dănuţ Sara Gabriela

7 Făgădar Isabela Maria

8 Gagea Roberta Diana

9 Horhat Silviu Bogdan

10 Hănţulescu Teodora

11 Ispas Gabriela Elena

12 Popa Alexandru Răzvan

13 Pădurean Ioan

14 Pădurean Nicoleta Giulia

15 Stoica Maria Alexandra

16 Şteop Bogdan Sebastian

Şcoala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Sebeş – Limba Română – Tradiţională

1 Bimbi Irina Izabela

2 Biriş Alexandra

3 Bogar Victor

4 Boitan Darius Ioan

5 Borca Erick Mario Lucas

6 Brad Luca Andrei

7 Bădilă Adela Maria

8 Bălşan Fabian Ioan

9 Capata Ana

10 Cazan Denisa Maria

11 Cetean Daniel Cristian

12 Cetina Luiza Elena

13 Constantinescu Amalia Ioana

14 Cristian Ioana

15 Cîndescu Rares

16 Cîndroiu Luca Nicolae

17 Căndroiu Ana Maria

18 Daian Sara Maria

19 Damian Andrei

20 Davel Roberto Mario

21 Dican Darius

22 Dodu Paula Anamaria

23 Dumitraş Ruxandra Diana

24 Fleaca Iulia Nicoleta

25 Ghibu Adrian Felician

26 Greurus Lorena Ioana Mihaela

27 Hurbean Ana Melissa

28 Istrate Răzvan Valentin

29 Kiss Alexandru Andrei

30 Ludoşan Ionuţ Adrian

31 Marin George

32 Miclea Denis Daniel

33 Mihălţan Georgiana Nicoleta

34 Muntean Ariana Georgiana Ioana

35 Oltean Ariana Maria

36 Opincariu Laura Maria

37 Paşca Petra Anna

38 Paşca Raul Constantin

39 Plosca Lidia Rahela

40 Pojar David

41 Popescu Denis

42 Popoviciu Maier Alisia Maria

43 Păcurariu Crina Maria

44 Radu Andrei Ioan

45 Radu Iosif Marius

46 Stănescu Alex Daniel

47 Sînc Raul Flavius

48 Todor Daria Maria

49 Tofan Carmen Naomi

50 Ştirbu Filip Vasile

Şcoala Gimnazială nr. 2 Sebeş – Limba germană – Tradiţională

1 Barbat Elisa

2 Bebeselea Mark Joshua

3 Boabes Sofia

4 Boca Luca Ioan Silviu

5 Boca Sidonia

6 Brinceanu Elisei Alin

7 Bucher Joschua

8 Catana Alexandru

9 Cibu Abigail Salome

10 Dahinten Anastasia

11 Dava-Pravat Gloria Maria Ioana

12 Fecioru Alexandru Gabriel

13 Filimon Alexandru

14 Filimon Delia Maria

15 Haber Marc

16 Magda Ana

17 Medrea Andrei Nicolae

18 Mercurean Daniel Nicolae

19 Nicoara Rares

20 Parvu Daria Cleopatra

21 Petrescu Stefania

22 Plesa Ioana

23 Pop Cleopatra

24 Popa Daria Maria

25 Popa David

26 Popescu Sophia Leah

27 Sandu Tudor Mircea

28 Sirbu Diana Gabriela

29 Streulea Noemi

30 Todescu Eliza Maria

31 Trufin Dragos Ionut

32 Voina Lucas Daniel

33 Wanner Dominick

Scoala Gimnazială Nr. 2 Sebeş – Limba Română – Tradiţională

1 Alisie George

2 Barbu Teodora Ana

3 Berghean Sara Iulia

4 Besoiu Nicolae Razvan

5 Boescu Andreea Stefania

6 Boroschi Iulia

7 Bota Alexandru

8 Burta Ioana Cristina

9 Cacovean Luiza Maria

10 Calin Miruna

11 Cata Iustin George

12 Cazan Maria Stefania

13 Cetina Razvan Ioan

14 Cibu Eugen George

15 Cindea Emanuela Sara

16 Cioca Ciprian

17 Cioca Cristiana

18 Cosma Ioan Vlad

19 Cotirlea Romana

20 Craciun Cristina Ema

21 Cugerean Bogdan

22 Cutean Mariana

23 Cutean Sergiu Petru

24 Damian Alexandra

25 Damian Clara Maria

26 Danica Mihai Raul

27 Dragomirescu Horea

28 Dragus Nicolae

29 Duca Denis David

30 Dughila Andres Roberto

31 Dumitreanu George Bogdan

32 Dumitreasa Horia

33 Dumitru Raul Florin

34 Falamas Amalia Gabriela

35 Farcas Andreea Ioana

36 Fratila Mihai

37 Fulea Maria

38 Ghitan Robert Ioan

39 Gotia Nicolae Bogdan

40 Hudrea Raul Stefan

41 Ignat Alejandro Cristian

42 Kamla Felix

43 Laios Alexia

44 Macarie Sebastian Alin

45 Marginean Valentin Ilie

46 Metesan Sebastian Nicolas

47 Micu Razvan Viorel

48 Moldovan Ryan Adrian

49 Moro Marko Ladislau

50 Mustata Razvan Marian

51 Mutu Razvan Vasile

52 Negura-Damian Eric Nicolas

53 Oancea Tudor Mihai

54 Olaru Elena

55 Oltean Teodora

56 Onita Serban Andrei

57 Opincariu Irina Teodora

58 Oprita Denisa Maria

59 Pasca Roberto Traian

60 Penariu Larisa Claudia

61 Petra Carolina Maria

62 Petrascu Dragos

63 Petrifalean Viorel Ioan

64 Pitan Andreea

65 Polosan Bogdan

66 Popa Nicolae Emanuel

67 Popescu Mara Maria

68 Putan David Nicolae

69 Rasinariu Darius Iulian

70 Raulea Amalia Nicoleta

71 Rezniciuc Samuel Iulian

72 Rusan Sara Maria

73 Salistean Alexandru George

74 Sora Alexandra

75 Sora Andreea Diana

76 Stanescu Cristian Robert

77 Stanila Daniela Georgiana

78 Sterca-Muntiu Rares

79 Stoica Denisa Madalina

80 Teasc Alessia Maria

81 Todea Sergiu George

82 Todeasa Maria Emilia

83 Trifa Daniel Andrei

84 Trifu Robert Stefan

85 Turean Ana Teodora

86 Zbuchea Matei Ioan

87 Zdrenghea Vasiliana Raluca

88 Zemora Mihnea Gabriel

După prima etapă de înscriere în clasa pregătitoare, în Alba, au fost admise 99,4% dintre cererile depuse. Faţă de cele 3.163 locuri aprobate iniţial, au mai fost puse la dispoziţie alte 88 de locuri, ajungându-se la un total de 3.251. În prima etapă de înscriere au fost ocupate 2.681 de locuri şi au rămas libere 583 (17,9%). Listele cu copiii din clasa pregătitoare, înscrişi în prima etapă, potrivit calendarului publicat de Ministerul Educaţiei, sunt afişate vineri şi sâmbătă la unităţile de învăţământ şi pe site-urile MEN şi ale inspectoratelor şcolare.

Până vineri, 14 martie, la ora 20.00, în judeţul Alba părinţii au completat 2.698 de cereri pentru înscrierea copiilor în învăţământul primar. Din totalul de solicitări, 2.681 au primit locuri în şcoli, iar 17 cereri nu au fost soluţionate.

Vezi şi lista copiilor admişi la şcolile din Cut, Daia Română, Câlnic şi restul localităţilor din judeţ, pe Alba24.ro.

Citeşte şi CLASA PREGĂTITOARE: TOPUL celor mai căutate ŞCOLI din Alba. LISTA copiilor admişi şi câte LOCURI au rămas LIBERE după prima etapă

 

URL scurt: http://sebes.alba24.ro/?p=138041



avatar Publicat de pe 21 Mar 2014. Publicat in BREAKING NEWS, EVENIMENT, SOCIAL. Poti urmari orice raspuns la acest articol prin RSS 2.0.

Lasa un raspuns

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

www.AutoPieseonline24.RO

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

 

Comentate recent

  • IONICA: Schimbarea retelei de alim. cu apa din azbociment[cancirigen]expirata si colmatata[niciodata din 1973 n-a...
  • mia: cum ramane cu cablurile care stau printre crengile teilor plantati???????? era necesar scoaterea brazilor (Tuia)...
  • CLAUDIUS: Spitalul de Urgenta a cantat ….nu Bere gratisssss…
  • Sugedin Băltoacă: Din 10 postări, 9 sînt la comandă. Gen, postacii băsiști ai lui Udrea de la alegerile anterioare....
  • Gigi Sfiosu': Asistam la o campanie electorala de-a dreptul jalnica. Si daca nu e destul la toata tristetea asta de...

Ultimele articole

Alba24 pe site-ul tău

Publicitate

Coral Impex - Deratizare - Dezinsectie - Dezinfectie - Tratamente Fitosanitare

Publicitate

Horoscopul zilei