|

Au fost desemnaţi preşedinţii şi locţiitorii pentru circumscripţiile electorale din Alba. Vezi lista

La Tribunalul Alba s-au desfăşurat, vineri, tragerile la sorţi, în şedinţă publică, pentru desemnarea preşedinţilor şi locţiitorilor birourilor de circumscripţii electorale din judeţul Alba, în vederea organizării alegerilor locale din 10 iunie.

Prin tragere la sorţi, au fost desemnaţi de către preşedintele Tribunalului Alba, preşedintele şi locţiitorul Biroului electoral de circumscripţie al judeţului Alba şi preşedinţii şi locţiitorii birourilor electorale de circumscripţie municipale, orăşeneşti şi comunale.

Judecătorul Teodora Maria Ţîmpea a fost numită preşedinte al Biroului Circumscripţiei Electorale Judeţene Nr. 1 Alba, constituită pentru alegerea autorităţilor administraţiei publice locale din data de 10 iunie 2012, iar locţiitor este judecătorul Livia Damian.

În cazul Circumscripţiei electorale nr. 73 Şugag, s-a organizat o a doua tragere la sorţi pentru funcţia de locţiitor, pentru că iniţial persoana desemnată fusese nominalizată pe două poziţii, respectiv şi cea de preşedinte la circumscripţia electorală de la Câlnic. Astfel, în urma reluării procedurii, Simona Dogar rămâne preşedintele circumscripţiei de la Câlnic, iar la Şugag, preşedinte este Doina Livia Dican, iar locţiitor – Dorina Dănică.

Tragerea la sorţi a fost efectuată de preşedintele Tribunalului Alba, Cornelia Mureşan, în prezenţa unei comisii formate din reprezentanţi ai Prefecturii şi ai partidelor politice. Preşedinţii şi locţiitorii de circumscripţii au fost aleşi din lista  cu magistraţi întocmită de preşedintele Tribunalului Alba, lista cu jurişti care nu fac parte din nici un partid politic întocmită de preşedintele Tribunalului Alba şi prefectul judeţului şi lista cu persoane cu reputaţie neştirbită şi care nu sunt afiliate politic întocmită de prefect, la propunerea primarilor localităţilor din Alba.

Vă prezentăm lista preşedinţilor şi locţiitorilor de la circumscripţiile electorale din Alba:

1. Alba Iulia: Pascaru Pag Elena Lucia – preşedinte; Bişboacă Alexandrina Susana – locţiitor

2. Aiud: Sasu Dorin – preşedinte; Ţălnar Aida – locţiitor

3. Blaj: Cristea Horea Dorin – preşedinte; Nistor Adrian Ioan – locţiitor

4. Sebeş: Dragoş Nicoleta Emilia – preşedinte; Praţa Ovidiu Laurenţiu – locţiitor

5. Abrud: Hodan Diana Mira – preşedinte; Bogdan Liviu – locţiitor

6. Baia de Arieş: Harda Nicolae – preşedinte; Sav Elena – locţiitor

7. Cîmpeni: Cozma Viorel Dan – preşedinte; Marc Claudia Maria – locţiitor

8. Cugir: Arion Florin – preşedinte; Paştiu Ioana – locţiitor

9. Ocna Mureş: Pandor Nicuşor Simion – preşedinte; Nicoară Florinel – locţiitor

10. Teiuş: Şchiopu Florica – preşedinte; Puşcaş Nicoleta Claudia – locţiitor

11. Zlatna: Todorescu Aurel – preşedinte; Moguţ Nicolae Gheorghe – locţiitor

12. Albac: Popa Luminiţa Elena – preşedinte; Todea Cristina Maria – locţiitor

13. Almaşu Mare: Beca Iuliu – preşedinte;             Suciu Sabin – locţiitor

14. Arieşeni: Lazea Mihaela Monica – preşedinte; Danciu Nicolae – locţiitor

15. Avram Iancu: Fiţ Elena – preşedinte; Lazăr Monica Olimpia – locţiitor

16. Berghin: Rasovan Alina Diana – preşedinte; Kast Ioan Andrei – locţiitor

17. Bistra: Gâta Vicentiu Constantin – preşedinte; Gligor Lucian – locţiitor

18. Blandiana: Sîrbu Florin – preşedinte; Menchiu Marius Ioan – locţiitor

19. Bucerdea Grînoasă: Ştefănescu Sergiu Ion – preşedinte; Mera Eva Miclaela – locţiitor

20. Bucium: David Carmen Nadia – preşedinte; Magda Maria – locţiitor

21. Cenade: Banciu Dumitru – preşedinte; Soroştinean Maria – locţiitor

22. Cergău: Vlad Niculae – preşedinte; Avram Elena – locţiitor

23. Ceru Băcăinţi: Salcu Pop Ioana Cristina – preşedinte; Menchiu Denisa Flavia – locţiitor

24. Cetatea de Baltă: Cucui Maria – preşedinte; Raţiu Ana – locţiitor

25. Ciugud: Câmpean Maria Elena Aureliana – preşedinte; Henegar Simona Carmen – locţiitor

26. Ciuruleasa: Oltean Viorica – preşedinte; Buta Claudiu Marcel – locţiitor

27. Cîlnic: Dogar Simona – preşedinte; Bucur Ioan – locţiitor

28. Crăciunelu de Jos: Bancăş Dobrin Nicolae – preşedinte; Corlaciu Aurelia Monica – locţiitor

29. Cricău: Buta Bogdan Marius – preşedinte; Pleşa Diana Elisabeth – locţiitor

30. Cut: Nemeş Ioan – preşedinte; Mîrza Laurenţiu Daniel – locţiitor

31. Daia Română: Cibu Diana Elisabeta – preşedinte; Sima Cosmin Florin – locţiitor

32. Doştat: Toth Ovidiu Ştefan – preşedinte; Cotea Felician Sergiu – locţiitor

33. Fărău: Frăţilă Livia Lenuţa – preşedinte; Sas Angelica – locţiitor

34. Galda de Jos: Naşcu Sebastian – preşedinte; Chiriac Dragoş – locţiitor

35. Gîrbova: Cazacu Ovidiu – preşedinte; Belei Luchian Alexandra – locţiitor

36. Gîrda de Sus: Matei Daciana Tenzi – preşedinte; Matei Avram – locţiitor

37. Hopîrta: Andonie Sanda Gabriela –preşedinte; Szolga Cilla – locţiitor

38. Horea: Mateş Ioan – preşedinte, Mateş Marin Emil – locţiitor

39. Ighiu: Fonoage Daniel- preşedinte; Bolea Ionela Maria – locţiitor

40. Întregalde: Sârbu Ana Daniela – preşedinte; Creţa Maria Ofelia – locţiitor

41. Jidvei: Jigmond Georgeta Maria – preşedinte; Jidveian Maria – locţiitor

42. Livezile: Cristea Felicia – preşedinte; Maier Elena Camelia – locţiitor

43. Lopadea Nouă: Brâstan Ana Maria – preşedinte; Manea Elisabeta – locţiitor

44. Lunca Mureşului: Popa Ileana Lavinia – preşedinte: Hajmaşan Maria – locţiitor

45. Lupşa: Ştefănuţ Emilian – preşedinte; Nicoară Cosmin Vasile – locţiitor

46. Meteş: Cioancă Ştefan Dan – preşedinte; Cărpinean Felicia – locţiitor

47. Mihalţ: Salcău Mariana – preşedinte; Secăreanu Smaranda Delia – locţiitor

48. Miraslău: Solomon Maria – preşedinte; Metea Adriana Maria – locţiitor

49. Mogoş: Miclea Radu – preşedinte; Jurj Elena Eugenia – locţiitor

50. Noşlac: Botezan Ioan – preşedinte; Vaidasigan Virginia – locţiitor

51. Ocoliş: Chirica Paraschiva – preşedinte; Ciocoiu Romulus – locţiitor

52. Ohaba: Cotea Maria – preşedinte; Basaraba Lucia – locţiitor

53. Pianu: Cioca Stelian – preşedinte; Catargiu Camelia Cristina – locţiitor

54. Poiana Vadului: Lazăr Laura – preşedinte; Briciu Maria – locţiitor

55. Ponor: Ionescu Teodora Mariana – preşedinte; Groza Irinel Mihai – locţiitor

56. Poşaga: Tutuian Gheorghe – preşedinte; Puiu Valeria – locţiitor

57. Rădeşti: Barabaş Victoria Camelia – preşedinte; Crişan Iulia – locţiitor

58. Rimetea: Selegean Irma Maria – preşedinte; Korondi Moisă – locţiitor

59. Rîmeţ: Grozav Adriana Maria – preşedinte; Costea Monica Cristina – locţiitor

60. Roşia Montană: Cioara Daniela Sabina – preşedinte; Jurcă Violeta Tatiana – locţiitor

61. Roşia de Secaş: Tanislav Nicolae – preşedinte; Bunea Ovidiu – locţiitor

62. Sălciua: Vlas Maria – preşedinte; Ioaniciu Maria Adriana – locţiitor

63. Săliştea: Maniu Adriana – preşedinte; Jurj Diana – locţiitor

64. Săsciori: Oltean Mirela Carmen – preşedinte; Barbu Ioan – locţiitor

65. Scărişoara: Tărtărian Sofia – preşedinte; Danciu Viorica – locţiitor

66. Sîncel: Bărbat Silvia – preşedinte; Diac Alin – locţiitor

67. Sîntimbru: Fonoage Camelia – preşedinte; Filip Daniela- locţiitor

68. Sohodol: Bobar Gabriela Maria . preşedinte; Stan Minodora – locţiitor

69. Stremţ: Iosa Silvia – preşedinte; Gaşpar Daniela Elena – locţiitor

70. Şibot: Timiş Loredana – preşedinte; Dobra Camelia Marinela – locţiitor

71. Şona: Buda Olimpia Viorica – preşedinte; Toma Patricia Teodora – locţiitor

72. Şpring: Bâscă Gheorghe – preşedinte; Anghel Gabriela Iulia – locţiitor

73. Şugag: Dican Livia Doina – preşedinte; Dogar Simona – locţiitor

74. Unirea: Iegar Eugenia – preşedinte; Borda Veronica – locţiitor

75. Vadu Moţilor: Corcheş Letiţia – preşedinte; Crăciun Ioana Ancuţa – locţiitor

76. Valea Lungă: Banea Kinga Katalina – preşedinte; Seicean Ana – locţiitor

77. Vidra: Briciu Claudiu Valentin – preşedinte; Pogan Gheorghe – locţiitor

78. Vinţu de Jos: Dreghiciu Ioan – preşedinte; Horja Gheorghe – locţiitor

Lista poate fi consultată şi aici: circumscriptii electorale alba_proces verbal.

URL scurt: http://sebes.alba24.ro/?p=86713



avatar Publicat de pe 13 Apr 2012. Publicat in Fără categorie. Poti urmari orice raspuns la acest articol prin RSS 2.0.

Lasa un raspuns

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

www.AutoPieseonline24.RO

Publicitate

Publicitate

Publicitate

Publicitate

 

Comentate recent

  • IONICA: Schimbarea retelei de alim. cu apa din azbociment[cancirigen]expirata si colmatata[niciodata din 1973 n-a...
  • mia: cum ramane cu cablurile care stau printre crengile teilor plantati???????? era necesar scoaterea brazilor (Tuia)...
  • CLAUDIUS: Spitalul de Urgenta a cantat ….nu Bere gratisssss…
  • Sugedin Băltoacă: Din 10 postări, 9 sînt la comandă. Gen, postacii băsiști ai lui Udrea de la alegerile anterioare....
  • Gigi Sfiosu': Asistam la o campanie electorala de-a dreptul jalnica. Si daca nu e destul la toata tristetea asta de...

Ultimele articole

Alba24 pe site-ul tău

Publicitate

Coral Impex - Deratizare - Dezinsectie - Dezinfectie - Tratamente Fitosanitare

Publicitate

Horoscopul zilei